Project Description

 

Addison Bilekliği

Addison hastalığı en sık olarak otoimmün (vücudun kendi yapılarına karşı antikor geliştirmesi) nedenlerle adrenal bezin fonksiyonunu kaybetmesi ve hormon salgılamasının azalması sonucunda görülür. Çağımızda tedavisi mümkün olmakla birlikte tedavinin düzenli yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde adrenal kriz gelişebilir ve müdahalede gecikme kabul etmez.

Bu durumda;

Bu dönemde hastanın ilaç alması gerekir. Bu ilaçların dozu doktor tarafından belirlenir.

Acil durumlarda addison hastaları kendilerine hidrokortizon takviyesi yapmalıdırlar. Doktor, bu durumu hastaya ayrıntılı bir şekilde anlatır ve nasıl yapması gerektiğini söyler.

Acil durum kartları taşıması gereken hastaların bir bölümü addison hastalarıdır. Bu kartlarda kullanılacak ilaç ve ilacın dozu belirtilmiştir. Bu sayede çevredeki insanların yardım etmesi kolaylaştırılır.

Yakınlarınızı durumunuz hakkında bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Yabancı bir çevrede bulunduğu sırada hastalığın tipinin çevredekiler tarafından bir an önce algılanması diğer hastalıklarla karıştırılmaması adına üzerinde
ADDİSON yazılı Hayat Kurtaran Bilekliği taşımanız son derece önemlidir.

Ayrıca bilekliğin üzerine bilgi kartınızın yerini (çantamdaki yada cebimdeki karta bakın) veya acil durumda aranmasını istediğiniz yakınınızın telefonunu yazabilirsiniz.

 

Yaşamınız bizim için değerlidir.

HEMEN SATIN AL!

Sevdiklerinizin ve kendinizin yaşamını riske atmayın.

HEMEN SATIN AL!