Project Description

Diyabet Bilekliği

Vücudumuzun işlevlerini yerine getirebilmesi için başlıca enerji kaynağı şekerdir. Yediğimiz besinlerin tümü sindirim siteminde işlenerek glukoza dönüşür, kana geçer ve kandan hücrelere geçerek enerji olarak kullanılır. Glikozun hücreler tarafından kullanılmaması ve birikmesi sonucu kanda şeker düzeyleri çoğalır.

Şeker hastalarında kan şekerinin yüksek olması aynı yüksek kan basıncında olduğu gibi damarlarda hasara neden olur. Bu da kalbi, beyni, böbrekleri yada bacakları besleyen damarları etkileyebilir.

Şeker hastalarında kalp hastalığı, kalp krizi veya felç geçirme riski yüksektir. Bu sebeple çevredekilerin, arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın acil durumlarda yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. (Diyabet hastalığı ile ilgili bilinmesi gerekenlere HKB Blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz)

Bu tür sorunların azaltılması ve acil bir durumda çevredekilerin ve sağlık ekiplerinin doğru ve hızlı ilk müdahalesi için diyabet hastalarına özel Hayat Kurtaran Bileklik üretilmiştir. Hayat Kurtaran Bilekliklerin üzerinde diğer kişileri bilgilendirmek adına DİYABETLİYİM yazmaktadır. Üzerinde bulunan beyaz bölüme ise ulaşılması gereken kişi veya kişilerin iletişim bilgilerini yada tercihinize göre komaya girmeniz durumunda yapılması gerekenleri yazabilirsiniz. Bu sayede doğru bir şekilde size müdahale edilmesine yardımcı olabilir, hayatınızı kaybetme riskinizi azaltabilirsiniz.

Yaşamınız değerlidir!

HEMEN SATIN AL!

Sevdiklerinizin ve kendinizin yaşamını riske atmayın.

HEMEN SATIN AL!